Подорож по Італії


1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок (Поки що не має оцінок)
Loading...

Подорож по Італії (європейський тиждень)

Виступ 8 класу Класний керівник – Трофімова О.В.

I аргонавт – Куди ми потрапили? Що це за земля?

II аргонавт – Не знаю! Але дивись, яка чудова тут рослинність, скільки  худоби! Як тут тепло! Можливо, це і є Італія?

I арг. – Он хтось іде. Давай запитаємо!

Пастух – Вітаю вас незнайомці! Хто ви? Чи потрібна допомога ?

I арг. – Ми аргонавти, шукаємо Італію. Чи не підкажете, куди ми потрапили?

Пастух – Вітаю на Апеннінському  півострові.. Ви ж пливли по Середземному морі і помітили,  що апеннінський півострів схожий на  чобіт. Коли ми, греки, багато років назад прибули сюди, то побачили великі отари телят. От і назвали цю землю Італією – “країною телят“.

ІІ арг. – Як цікаво! Італія – “країна телят“. Але нам треба потрапити в Рим. Ви нам допожете?

Пастух – Це дуже просто. В середній  частині Апеннінського  півострова  протікає найбільша в Італії ріка – Тібр. На її берегах побудований Рим. Крокуйте на південь!

І –ІІ арг. – Дякуємо! До побачення!

Жителька Риму – Вітаю вас чужоземці , на землі , у найдавнішому місці – Рима . Його ще називають “ вічним містом “, бо було  збудоване у 8 столітті до нашої ери на 7 пагорбах.

На двох найголовніших горбах. Палантини – селилися у палатах  багаті, а на  Капітолії – будували храми для богів. Познайомтеся –  це засновник Римської  імперії Гай Юлій Цезар.

І –ІІ арг. – Доброго дня!

Ю. Ц. – Вітаю. Я Гай Юлій Цезар військовий полководець, завоював Галію, політик, письменник, видатний, оратор й імператор Риму. Від мого імені пішли назви – цезар, кесар, цар. Я наказав упорядкувати календар, який назвали юліанським. У російській мові збереглися й до сьогодні назви місяців: «сентябрь» – сьомий, «декабрь» – десятий, «июль» – на мою честь, «август» – на честь імператора Октавіана Августа. А ще мене вважають засновником преси і журналістики! Познайомтесь – це мій найталановитіший архітектор.

Архітектор – У Римі багато архітектурних пам’яток – театрів, цирків, іподромів, тріумфальних арок. Тріумфальні арки прославляють перемоги імператорів. Ось амфітеатр Колізей, тут одночасно розміщається 50 тис. Глядачів, в ньому проходили бої гладіаторів. Тут здобував перемоги найвідоміший гладіатор – раб Спартак, який очолив боротьбу рабів проти гнобителів. А ще я хочу познайомити вас з видатними майстрами Відродження. Знайомтеся! (Виходять Леонардо да Вінчі, Рафаель, Мікеланджело)

Леонардо да Вінчі – Я – Леонардо да Вінчі. Мене називають невтомним працівником, бо мій девіз – «Щастя приходить до того, хто багато працює!» я розробив конструкцію парашута і вертольота, підводного човна і водолазного костюма, ткацького і токарського верстатів, турбіну і підйомний пристрій… Але найбільш відомим став я як художник. Весь світ захоплюється моєю картиною «Мона Ліза», ще називають її «Джокондою».

Рафаель – Я – Рафаель – художник. Я прагну зобразити людину досконало і фізично, і морально. Найвизначніша моя картина – «Сікстинська мадонна», яку я написав для монастиря Сікста.

Мікеланджело – Я – Мікеланджело – скульптор, живописець і поет, архітектор і військовий інженер. З величезної брили мармуру витесав статую «Давид» заввишки 5,5 метрів.

І арг. – Ого! Оце Давид!

ІІ арг. – 5,5 метрів!

Мікеланджело – Так. Я за дорученням Папи Римського розмалював стіни і стелю Сікстинської капели у Ватикані. Це декілька сот фігур. На цю роботу я витратив 4 роки.

І-ІІ арг. – Дякуємо вам. От якби потрапити до Ватікану!

Жителька Риму –  Будь ласка. Ось – Ватикан, розташований в Римі. Тут збудовано багато соборів, прикрашених картинами і фресками, скульптурами й іконами. Їх створили кращі художники. Подивіться, які гарні тут сади й квітники, фонтани й аркади! Тут працює Папа Римський, кардинали та їх секретарі. Вони впливають на політичне життя всього світу. Захищає Ватикан, місто-державу, армія.

І – Ти бачиш, яка прекрасна Італія!

ІІ – Як добре подорожувати і за який короткий час усе дізнатися про зовсім невідому раніше країну!

1 учень – Ви вважаєте, що вже дізналися усе? Ні! Сядьте відпочиньте і послухайте:

1. Площа країни – 301 тис. км2, кількість населення -57,5 млн. чол.

2.  Прапор країни – зелено-біле-червоне полотно, червона частина прорізана тонкими білими смугами.

3. З півночі Італія відділена від Франції, Австрії, Словенії, Швейцарії Альпійськими горами, вершини яких завжди вкриті снігом. Але в самій Італії ніколи снігу не буває.

4. Італія – гірська країна, в ній розташована найвища точка Європи – гора Монлан (4807 м).

5. В Італії знаходиться найбільший вулкан Європи – Етна, тут часто бувають землетруси.

6. В Італії одне з міст побудоване на 122 островах, які зв’язують 400 мостів. Більшість каналів такі вузькі, що в стіни протилежних будинків легко впертися руками, берегів у каналів немає, тому будинки тут ніби виростають з води.

7. Італія – дуже весела країна. Тут часто відбуваються масові свята – чого вартий, приміром, помідорний карнавал! Після конкурсів страв з помідорами, після визначення короля помідора відбуваються помідорні побоїща.

8. Італія – країна музики! Тут писали свої твори Джоакіно Россіні, Антоніо Вівальді, Ніколо Поганіні, Монте Верді. У всесвітньовідомому театрі «Ла-Скала», в якому мріє виступити хоч раз кожен співак, дарували людям радість італійці – Монтсеррат Кабальє, Хуліо Іглесіас, Енріке Іглесіас, Плачето до Мінго, Карузо, Тото Кутуньо, Робертівно Лоретті.

9. Італія – країна поетів і письменників, драматургів і ораторів. Італія – батьківщина Гомера, який написав всесвітньовідому поему «Іліада».

10. Італія – країна спагеті і лозаньї, сиру і «лукового» супу й всіма вами улюбленої Ніцци.