7th Жовтень
2012 року

Вклоняймося вашій сивині!


1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок (Поки що не має оцінок)
Loading...

Завдяки гуманітарній програмі підтримки для України від німецького Федерального Фонду “Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє” у співпраці зі Всеукраїнською благодійною організацією “Турбота про літніх в Україні” 29 вересня в Зорянській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся захід для літніх людей «Вклоняємося вашій сивині!». Організаторами були учасники творчої  групи  Зорянської  сільської  благодійної організації «Зоря».  Захід організовано в рамках програми «Місце зустрічі –Діалог» з нагоди Дня людей похилого віку.

         До проекту «Бути! Жити! Творити!» долучилися  діти, вчителі, працівники Зорянського Будинку культури, сільська рада. Цільовою групою проекту були людищо народилися до травня 1945 року, постраждали від націонал-соціалізму, жертв війни і жертв сталінізму, які притягалися  до рабської та примусової праці, колишні в’язні концтаборів і гетто та колишні військовополонені. Але жертви сталінізму віком від 66 років та інші особи похилого віку також були запрошені до участі в проекті. Тому програма заходу була  адресована переважно  представникам  старшого покоління з метою залучити їх доактивного життя, допомогти їм  відчути  свою причетність до суспільного життя тапередати  наступним поколінням важливий досвід.

          Зібралося чимало односельчан, серед них старожили, які стояли у джерел виникнення села та пережили найстрашніші роки в історії нашої країни. Наприклад, Балабуха Галина Михайлівна, Приймак Іван Іванович, Медяник Ганна Леонтіївна, Андрось Віра Аксентіївна та інші (всього їх було близько 40 чоловік). Передаючи досвід молодому поколінню, цим людям важко було згадувати про минуле. Із сльозами на очах розповідали про прожите.   Їх спогади  нікого не залишили байдужими: вразили до глибини душі.

Ведуча Пєскова Наталія Валеріївна на високому рівні провелазахід. У святковій програмі брали участь учні школи, учасники художньої самодіяльності Зорянського будинку культури. Та яскравим моментом свята був виступ учасників проекту народного колективу «Надвечір’я» Михайлівського будинку культури під керівництвом Козлової Зої Семенівни. Їх пісні  полонили усе довкола: сплітаються голоси, і лине ніжна мелодія, чи то жартівлива, чи то журлива, і здається, що не буде їй кінця. Така невичерпна сила і чарівність вирувала на сцені. Концертна програма колективу вражала різноманітністю, задушевністю, щирістю. І все це завдяки сценаристу, учасниці співочого колективу Ковальовій Галині Іванівні. Акомпаніатор Слаква Олександр Павлович майстерно супроводжував програму виступу.  Тепла атмосфера панувала протягом всього заходу. Поза увагою не залишився ніхто. Були згадані і ті, хто був запрошених, але не зміг прибути на захід: Нестеренко Ніна Петрівна, Іванова Катерина Григорівна, Кривошей Ольга Борисівна. Слова щирою вдячності організаторам проекту висловили Сафонюк Галина Дмитрівна, Ваваєва Раїса Олексіївна, Лабзенко Ніна Федорівна, Дехтярьова Віра Петрівна, Алькема Любов Василівна та ін. 

Щиро вдячні всім, хто допомагав в організації заходу: Леперді Володимиру Юрійовичу,  Коншиній  Наталії  Іванівні, Строгану Владиславу Владиславовичу.

Всі учасники цільової групи після свята висловили своє бажання брати участь у проекті, ділитися своїм життєвим досвідом із молодим поколінням, адже це так важливо для майбутнього країни.

Заступник директора з виховної роботиЗорянської ЗОШ І-ІІІ ст.  Кольгіна Т.О.